Четвер, 18.04.2024, 14:31
Вітаю Вас Гість | RSS

Збаразька санаторна школа-інтернат

Меню сайту
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Пошук
Соціальні мережі

Поради школярам

Психологічна служба – на допомогу старшокласникам у підготовці до ЗНО

Зосередьтеся!

Після виконання поперед­ньої частини тестування (заповнення блан­ків), коли ви з'ясували всі незрозумілі для себе моменти, спробуйте сконцентруватися і забути про людей довкола. Для вас мають існувати лише текст завдань і годинник, що регламентує час тесту. Кваптеся без поспіху! Жорсткі рамки часу не мають впливати на якість ваших відповідей. Перед тим, як впи­сати відповідь, перечитайте запитання двічі і переконайтеся, що ви правильно зрозуміли його суть.

Почніть із легких завдань!

Почніть від­повідати на ті запитання, в яких ви не сумніваєтеся, не зупиняйтеся на тих, які можуть викликати довгі роздуми. Тоді ви заспокоїтеся, думки стануть яснішими і чіт­кішими, увійдете до робочого ритму. Ви ніби звільнитеся від нервозності, і вся ваша енергія потім спрямується на складніші за­питання.

Пропускайте!

Треба навчитися пропускати складні або незрозумілі завдання, Пам'ятайте: у тексті завжди знайдуться такі запитання, з якими ви неодмінно впораєтеся. Просто безглуздо недобрати балів лише тому, що ви не дійшли до «своїх» завдань, а застрягли на тих, які викликають ускладнення.Читайте завдання до кінця! Не прагніть зрозуміти умови завдання «за першими сло­вами» і добудувати кінцівку у власній уяві. Це певний спосіб припуститися прикрих помилок у найлегших запитаннях.

Думайте лише про поточне завдання!

Коли ви бачите нове завдання, забудьте все, що було в попередньому. Зазвичай завдання в тестах не пов'язані одне з одним, тому знання, які ви застосували в одному, як правило, не допомагають, а лише заважа­ють концентруватися і правильно вирішити наступне. Ця порада дає й інший безцінний психологічний ефект — забудьте про невдачу в минулому завданні (якщо воно виявилося заважким). Думайте лише про те, що кожне нове завдання — це шанс набрати бали.

Виключайте!

Багато завдань можна швид­ше вирішити, якщо не шукати одразу пра­вильний варіант відповіді, а послідовно виключати ті, які явно не підходять. Метод виключення дозволяє сконцентрувати увагу на одному-двох варіантах, а не на всіх п'яти-семи (що набагато важче).

Заплануйте два кола!

Розрахуйте час так, щоб за дві третини всього відведеного часу пройтися по всіх легких завданнях («перше коло»). Тоді ви встигнете набрати максимум балів на легких завданнях, а потім спокійно повернетеся і подумаєте над складнішими, які спочатку довелося пропустити («друге коло»).

Перевірте!

Залиште час для перевірки своєї роботи, принаймні, аби встигнути пе­реглянути і помітити явні помилки.

Вгадуйте!

Якщо ви не впевнені у виборі відповіді, але інтуїтивно можете віддати пе­ревагу якійсь одній, то інтуїції слід довіряти! При цьому вибирайте найбільш імовірний, на вашу думку, варіант.

Не засмучуйтеся!

Прагніть виконати всі завдання, але пам'ятайте, що на практиці це нереально. Враховуйте, що тестові завдання розраховані на максимальний рівень склад­ності, і кількість вирішених вами завдань може виявитися цілком достатньою для гар­ної оцінки.

 



 

 

 

Поради школярам

Щастя

Якось ішли шляхом три підлітки, а за ними – хлопченя дошкільного віку.

Йшли-йшли і раптом бачать – яма. А в тій ямі дивна кругла істота сидить.

-         Ти хто? – питають її.

-         Я ваше Щастя. Чого ви найбільше бажаєте?

Один хлопець каже:

-         Хочу бути в школі відмінником.

-         Хай буде по-твоєму, - відповідає Щастя й подає щоденник з пятірками.

Другий каже:

-         Хочу багато грошей мати.

-         І це можливо, - відповідає Щастя й подає повний гаманець.

-         А я сильним хочу бути! – каже третій.

-         Теж допоможу, - відповідає Щастя й подає йому гантелі.

-         А тобі що, малюче? – питає найменшого. – Зроблю все, чого побажаєш.

-         Ти... якщо й далі будеш сидіти в ямі, то застудишся? Давай руку, я тебе витягну!

Розсміялося Щастя, вибралося з ями й слідом за хлопченям покотилось.

 

Корисні посилання
Вхід на сайт
Ми беремо участь

Copyright MyCorp © 2024