Субота, 11.07.2020, 22:40
Вітаю Вас Гість | RSS

Збаразька санаторна школа-інтернат

Меню сайту
Календар
«  Липень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Пошук
Соціальні мережі

Історія школи

  Збаразька санаторна загальноосвітня школа-інтернат Тернопільської обласної Ради для дітей з малими та затухаючими формами туберкульозу вносить вагомий внесок у виховання молодого покоління. Девіз шкільного колективу-"Дітям здоров'я, знання і щасливе дитинство". Протягом багатьох років педагогічний колектив школи працює над методичною проблемою "Проектування особистісно-розвивального змісту навчально-виховного процесу школи"
 
Історія Збаразької санаторної загальноосвітньої школи-інтернату для дітей з малими і затухаючими формами туберкульозу


На окраїні міста Збаража, на пустирі  розпочалося будівництво Збаразької школи-інтернату, для дітей з малими та затухаючими формами туберкульозу. Закінчивши будівництво у жовтні 1962 року розпочалося навчання  у цій школі.
  Школа мала статус обласного значення. З перших днів класи були повністю укомплектовані. Директором школи був призначений Складанюк Микола Васильович, старшим вихователем - Боднарука Івана Давидовича, завучем Лисійчук Катерину Георгівну, з дитячого будинку були переведені кращі поварі Бикова Ф.П. Дацина М.І. Одними з перших педагогів у школу інтернат прийшли Трипалюк Г.Ю., Баришовець Г.О., Нукало Л.Ю., Денисів В.П., Бригідир М.П,, Года Я.П., Ловнича Г.П., Лядецька Г.П., подружжя Сиромлів, Стасюків, Репехів.

Старшим лікарем школи-інтернату був Бригідир З.М.. Від початку школи існувало безліч гуртків і предметних і художньої самодіяльності. Учні школи з перших днів брали участь у всіх концертних заходах району і області. Відзначені впродовж багатьох років шкільний хор та духвний оркестр школи. Діти брали участь у районних олімпіадах. З перших днів навчально-виховний процес у школі був на належному рівні, що дало можливість учням одержувати міцні знання із шкільних дисциплін. Багато з них після закінчення школи-інтернату поступили у педагогічні училища, інститути, коледжі і повернулися в рідну школу вмілими вчителями. Збаразька школа інтернат на протязі всього існування була однією з кращих по рівню знань та по масовості позакласної роботи з учнями. У школі є велика дослідна ділянка, де учні власноруч вирощують овочі, які потім поступають у шкільну їдальню. Також на території школи є великий фруктовий сад. Навколо школи дитячими руками та руками педагогів впорядковані клумби, що додає школі красивого вигляду. Другим директором школи був Скоць Всеволод Володимирович. Реконструкція школи, а особливо гуртожитку почалася за наступного директора школи-інтернату Чернецького Івана Ульяновича. Перебудовували спальні, холи, стелили паркет, поповнювали медичну частину, були створені зали ЛФК. Наступними директорами були Лядецька Галина Петрівна, Смітюх Оксана Федорівна, Марцинюк Ростислава Мирославівна. На даний час Збаразьку санаторну загальноосвітню школу-інтернат для дітей з малими і затухаючими формами туберкульозу очолює Рудник Оксана Василівна.
  Проголошення Акту про незалежнicть України 24 серпня 1991 р, оста­точно поклало край всяким домаганням зупинити процес нацiонального вiдрод­ження шкiл, За раки будiвництва Української держави він оформився в рiзних патрiо­тичних напрямках виховної роботи з учнями.
  В 1990 році в школі був створений  музей "Бабусина світлиця". Педагогічний і учнівський колектив поповнили музей експонатами народного вжитку. У 2004 році педагоги нашої школи Пастушук Людмила Олександрівна та Русин Мирослава Богданівна стали переможцями Всеукраїнського, та обласного конкурсів "Вихователь року". Щорічно вихованці Збаразької школи-інтернату є дипломантами Всеукраїнських, обласних, міських та шкільних конкурсів, фестивалів, олімпіад. Щорічно школа має переможців та призерів різних конкурсів: "Інтербачення 2011". "Замість ялинки - зимовий букет", "Танець-увиванець", "Повір у себе" (у номінації спортивний танець). Також шкільна волейбольна команда щорічно бере участь у турнірах по волейболу які відбуваються у Кременецькій школі-інтернаті, а у 2012 році наші вихованці виграли кубок.

  За ініціативи директора школи Рудник О. В.  створено зовнішню атрибутику закладу: гімн, герб, емблему школи, а також виходить шкільна газета "Блискавка".
  У 2012 році Збаразька школа-інтернат для дітей з малими та затухаючими формами туберкульозу готується до 50-річного ювілею школи. 
Корисні посилання
Вхід на сайт
Ми беремо участь

Copyright MyCorp © 2020